کابل سیامی و ترکیبی

کابل سیامی چیست؟

برای یک سیستم دوربین امنیتی آنالوگ یا  HD-TVI، باید از کابل‌های سیامی RG-59 استفاده کنید. این کابل‌ها که در واقع دو کابل هستند که در یک کابل ترکیب شده‌اند، به شما این امکان را می‌دهند که دوربین‌های امنیتی خود را تغذیه کنید و با یک کابل، اطلاعات ویدئویی را از دوربین‌های امنیتی خود دریافت کنید.

در هر انتهای کابل، شما به‌سادگی کابل‌ها را جدا می‌کنید تا از آنها برای اهداف موردنظر خود استفاده کنید. یک کابل شامل دو سیم مسی برای تغذیه دوربین شما خواهد بود و از آن برای انتقال برق موردنیاز دوربین‌ها استفاده می‌شود. شما باید این سیم‌ها را به منبع تغذیه ۱۲ ولت وصل کنید. کابل بزرگ‌تر کابل کواکسیال است که شامل یک هادی مرکزی است که توسط یک‌لایه عایق احاطه شده است که توسط یک هادی دوم احاطه شده است که توسط لایه دوم عایق احاطه شده است. کابل کواکسی شما که دوربین آنالوگ شما را به DVR شما متصل می‌کند، سیگنال‌های ویدئویی را از دوربین‌های شما دریافت می‌کند.

فروشگاه دوربین مداربسته نگاه برتر؛ فروش تجهیزات امنیتی با قیمت مناسب در کرج و محمد شهر

کابل‌های سیامی در برابر کواکسیال:

در یک کابل کواکسیال، هسته مسی جامدی داریم که به شما امکان می‌دهد
سیگنال ویدئو را فقط از دوربین به یک ضبط کننده DVR یا TV Monitor منتقل کنید. کابل‌های سیامی معمولاً آنهایی هستند که سیم‌های برق خاصی به آنها متصل شده است. اگرچه رسیدگی
به آنها کاملاً پیچیده در نظر گرفته می‌شود، اما انتقال هم‌زمان داده‌ها و توان را به دوربین‌های امنیتی ارائه
می‌دهد. ترکیبی از دو کابل، از کابل RG59 و ۱۸/۲ تشکیل شده است، اولی برای کیفیت انتقال فیلم و دومی
برای برق.

کابل‌های سیامی دو بخش هستند: کابل کواکسی برای ویدئو و سیم‌های مسی برای برق

کابل سیامی ترکیبی
کابل سیامی

ضخامت کابل سیامی

کابل‌های سیامی از نظر ضخامت متفاوت هستند که به آن “راهنمای رادیویی” می‌گویند. به‌عنوان یک قاعده کلی، هرچه کابل ضخیم‌تر باشد، در مسافت‌های طولانی با مشکل افت سیگنال موجه نخواهیم بود. البته بدیهی است که هر چه کابل نازک‌تر باشد کار با آن راحت‌تر است.

ازآنجایی‌که سیستم‌های دوربین مداربسته معمولاً مستقل هستند و نیازی به مسافت‌های طولانی کابل‌کشی ندارند، RG-59  ضخامت کابل استاندارد برای سیستم‌های دوربین امنیتی آنالوگ است. ضخامت کافی برای اجرای سیگنال‌های ویدئویی در سراسر ملک شما را فراهم می‌کند، اما همچنین به‌اندازه کافی نازک است که هنوز کارکردن با آن بسیار آسان است.

آیا برای خرید کابل سیامی آماده هستید؟

درست مانند کابل اترنت، می‌توانید کابل RG-59 را به‌صورت پیش‌ساخته یا به‌صورت عمده خریداری کنید. اگر به‌صورت عمده خرید می‌کنید، باید کانکتورهای BNC خود را وصل کنید

اتصالات و ابزارهای کابل سیامی

کابل سیامی دو کابل است که در یک کابل قرار گرفته‌اند، بنابراین برای هر انتهای کابل به دو کانکتور مختلف نیاز دارید: یک کانکتور ویدئویی BNC و یک کانکتور برق DC.

کانکتور BNC

سمت کواکسیال کابل، سیگنال ویدئویی را از دوربین امنیتی شما به دستگاه DVR می‌برد. برای کابل کواکسن، به کانکتورهای BNC برای نصب کابل در دوربین و DVR نیاز دارید. انواع مختلفی از کانکتورهای BNC وجود دارد.

کابل سیامی و ترکیبی
کانکتور پرسی
کابل سیامی و ترکیبی
کانکتور پیچی

اتصالات پیچی

ابتدا اجازه دهید نگاهی به کانکتورهای پیچی بیندازیم. درست مانند کانکتور RJ-45 روی کابل اترنت، کانکتورهای چین‌دار از ابزاری برای خردکردن کانکتور BNC فلزی روی کابل کواکسیال استفاده می‌کنند.

کانکتورهای پیچی سریع‌ترین، ساده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین کانکتورها هستند، اما ممکن است بهترین گزینه برای همه نصب‌ها نباشند. کانکتورهای BNC پیچی ممکن است؛ مانند سایر انواع کانکتورهای BNC دوام نداشته باشند. همچنین ممکن است آب‌وهوا، رطوبت و سایر عناصر را وارد کابل کند و در طول زمان باعث اتصال ضعیف شود.

اتصالات پرسی

کانکتورهای پرسی BNC راحت‌تر هستند و منجر به نصب باکیفیت بالاتر می‌شوند. یک ابزار چین‌دار، کانکتور پرکننده را در جای خود خرد می‌کند که می‌تواند کابل را صاف کند. یک ابزار فشرده‌سازی فشار را به طور یکنواخت در اطراف کل کانکتور و کابل اعمال می‌کند و به کابل اجازه می‌دهد شکل اولیه خود را حفظ کند.

کانکتورهای BNC  پرسی مهروموم بسیار مطمئن‌تری را ارائه می‌کنند که در مقایسه با مهر و موم‌های فشرده، طولانی‌تر دوام می‌آورد و سیگنال‌های باکیفیت بالاتری را ارائه می‌دهد.

کانکتورهای ۱۲ ولت DC

کابل دومی که کابل سیامی شما را تشکیل می‌دهد، کابلی است که برای انتقال برق به دوربین از طریق منبع تغذیه ۱۲ ولت استفاده می‌کنید. بسته به اتصال برق دوربینتان، احتمالاً به هر دو کانکتور DC pigtail ماده و نر نیاز دارید.

شما کانکتور DC pigtail زن را در انتهای DVR کابل خود وصل خواهید کرد. این به شما امکان می‌دهد یک منبع تغذیه ۱۲ ولت را وصل کنید. اگر چندین دوربین را به دستگاه DVR خود متصل می‌کنید، می‌توانید از یک اسپلیتر برای تقسیم منبع تغذیه به هر تعداد کانالی که نیاز دارید استفاده کنید. به‌خاطر داشته باشید که هرچه راه‌های بیشتری برای تقسیم منبع تغذیه خود داشته باشید، به آمپرهای بیشتری نیاز خواهید داشت تا برق کافی را برای تمام دوربین‌های خود تأمین کنید. توصیه می‌کنیم برای تغذیه دوربین‌های خود از منبع تغذیه ۵ آمپر استفاده کنید. سپس به‌احتمال زیاد یک کانکتور DC pigtail نر یا یک کانکتور مادگی دیگر در برخی موارد را در انتهای دوربین کابل وصل خواهید کرد. این به شما امکان می‌دهد دوربین را مستقیماً به کابل برق خود وصل کنید.

 

با انواع دوربین های مداربسته آشنا شوید

مزایای کابل‌های سیامی

کابل‌های سیامی RG-59 آزمون زمان را پس داده‌اند. حتی در عصر دیجیتال امروزی، این کابل‌های کواکسی هنوز به طور گسترده مورداستفاده قرار می‌گیرند و از آن لذت می‌برند. به این دلیل که این کابل‌ها دارای مزایای متعددی از جمله …

کابل‌های RG-59 اندازه مناسبی دارند. آن‌قدر کوچک نیستند که به‌راحتی بشکنند یا سیگنال ویدئویی را از دست بدهند و آن‌قدر بزرگ نیستند که کارکردن با آنها سخت باشد.

آنها راحت هستند. با دو کابل چرخانده شده در یکی، دیگر لازم نیست نگران اجرای چندین کابل به هر دوربین در سیستم نظارتی خود باشید. یک کابل هم سیم‌های برق و هم کاندوکتورهای کواکسی ویدئو را حمل می‌کند.

آنها سپر شده‌اند. حتی اگر سیامی کابل دو در یک است، هر کابل از یک روکش کابل عایق جداگانه عبور می‌کند. به همین دلیل، کابل‌های شما از تداخل یا تداخل الکترومغناطیسی بین کابل‌های شما محافظت می‌شود.

آنها بادوام هستند کابل‌های سیامی ممکن است کمی گران‌تر از سایر انواع کابل باشند، اما عمر طولانی‌تری دارند و فرسودگی و پارگی بسیار بیشتری را تحمل می‌کنند.

رضا بالاخانی؛ مدیریت فروشگاه نگاه برتر و نمایندگی برندهای اورسین، داهوا، هایک‌ویژن، آنیک و … ما اعتماد را به شما باز می‌گردانیم. جهت مشاوره رایگان نزد ما بیایید و با ما تماس بگیرید. فروشگاه نگاه برتر کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت، با استفاده ما از کوکی ها موافقت می کنید.