تامین امنیت با انواع دزدگیر

سیستم دزدگیر اماکن چیست؟حفظ امنیت با دزدگیر چگونه است؟

 

دزدگیر یا نوعی سیستم امنیتی وسیله ای است که برای تامین امنیت اماکن استفاده میشود و هنگام شکستن حریم شخصی یا مکانی به وسیله ی سنسور های مختلف و با امکاناتی متفاوت مانند اعلام صدا ایجاد نور و یا تماس تلفنی این عمل غیرقانونی را اشکار میکند در نتیجه از این طریق میتوان اسیب های ناشی از سرقت را کاهش و یا جلوگیری کرد.دزدگیر ها انواع مختلفی دارند که هرکدام برای تامین امنیت بخش خاصی تخصیص شده اند.از انواع دزدگیرها میتوان به دزدگیر بیسیم سیمدار تلفن کننده با خط ثابت و… اشاره کرد.انواع دزدگیر

 

.معرفی دزدگیرهای متفاوت برای امنیت اماکن

معرفی کامل دزدگیر
برای خرید بهترین دزدگیر باید در ابتدا مزایا و معایب هر دزدگیر را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید بهترین و کارامدترین دزدگیر نمایید

دزدگیر اماکن هشداردهنده یا ازیری

دزدگیر اماکن سیمی

سیستم دزدگیر اماکن وایرلس یا بی سیم

دزدگیر اماکن تلفن کننده خودکار با خط تلفن ثابت

 دزدگیر اماکن سیم کارتی

سیستم دزدگیر تحت شبکه

.سیستم بدون سیم بهتر است یا سیستم با سیم؟

هنگام خرید دزدگیر بسیار مهم است که براساس نیاز و بسته به شرایط فرد انتخاب کند که سیستم با سیم مورد نیازش است یا سیستم بدون سیم. به طور کلی سیستم های بدون سیم نصب راحت تر و سریع تری دارند در مقابل سیستم های با سیم زمان بیشتری برای نصب لازم دارند اما از قیمت پایین تری هم برخوردارند.سیستم های بدون سیم امکان جاله جایی با نقل مکان دارند و همچنین به دلیل نداشتن کابل و سیم برای مکان های حساس از لحاظ دکوراسیون مناسب است.

.سیستم های دزدگیرهای اماکن چند دسته اند؟

دزدگیر های اماکن هشداردهنده یا اژیری

دزدگیر های اماکن هشداردهنده یا اژیری فقط شامل یک اژیر معمولی است و تنها برای هشدار دادن استفاده میشود و به هیچگونه سیستم تماس دهنده ای مجهز نیست.این سیستم یکی از قدیمی ترین و ابتدایی ترین دزدگیر های اماکن است.

 

  1. مزایا و معایب دزدگیر های اماکن هشداردهنده یا اژیری

 

  1. مقرون به صرفه است

 

  1. مناسب برای اماکن کم خطر

 

  1. عدم امکان تماس خودکار با پلیس

 

  عدم امکان هشدار خودکار

 

دزدگیر اماکن سیمی

دزدگیر اماکن سیمی با سنسور الکتریکی کار میکنند و به صفحه کنترل متصل میشوند بنابراین نیاز به متخصص برای راه اندازی دارند و مشخصا با صرف هزینه ی بالاتری همراه اند اما گزینه ای قابل اطمینان تری هستند و نسبت به نسخه ی بی سیم به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند.

 

  1. مزایا و معایب دزدگیر اماکن سیمی

 

  1. قابل اعتماد

 

  1. عدم نیاز به تعمیر و نگهداری پس از نصب

 

  1. نیاز به نصاب متخصص

 

  هزینه ی بالا برای نصب

 

سیستم دزدگیر اماکن وایرلس

سیستم دزدگیرهای اماکن وایرلس با استفاده از باطری کار میکنند و سنسور های مجهز به باتری از طریق سیگنال های رادیویی با یک صفحه کنترل ارتباط برقرار میکنند.نصب این نوع سیستم ها اسان تر و در نتیجه ارزان تر از نسخه بی سیم است.این دزدگیرها با دو فرکانس ۳۱۵ مگاهرتز و ۴۳۳ مگاهرتز در بازار موجود است.

سیستم دزدگیر اماکن وایرلس

  1. مزایا و معایب سیستم دزدگیرهای اماکن وایرلس

 

  1. سهولت در نصب

 

  1. عدم هزینه ی سیمکشی

 

  تعویض باتری

 

دزدگیر تلفن کننده خودکار با خط ثابت

دزدگیر تلفن کننده خودکار با خط ثابت امکان برقراری تماس تلفنی با شماره های ثبت شده به صورت پیش فرض در خود را دارند.در این نوع سیستم پس از اعلام وقوع خطر به صورت خودکار با انها تماس گرفته میشود و علاوه بر ان این نوع دزدگیر امکان تماس با پلیس و پخش پیغام صوتی از پیش ضبط شده را دارد.دزدگیر تلفن کننده نیاز به خط تلفن ثابت دارد و با استفاده از یک کابل دزدگیر را به تلفن مورد نظر وصل میکنند اما ایراد این دستگاه این است که درصورت قطع کردن کابل تلفن توسط سارق ارتباط دزدگیر کاملا قطع میشود.

دزدگیر تلفن کننده خودکار با خط ثابت

  1. مزایا و معایب دزدگیر تلفن کننده خودکار با خط ثابت

 

  1. بسیار قابل اعتماد

 

  1. مناسب برای اماکن نیازمند ایمنی بالا

 

  1. تماس خودکار با پلیس هنگام فعال شدن زنگ هشدار

 

  1. شناسایی و ثبت هشدارهای کاذب

 

امکان قطع کابل تلفن و ازکار افتادن دزدگیر

 

دزدگیر اماکن سیمکارتی

در دزدگیر اماکن سیمکارتی نیازی به کابل نیست و تنها با استفاده از سیمکارت میتوان با شماره های ذخیره شده تماس گرفت.با نصب این نوع سیستم در صورت سرقت در ابتدا دزدگیر شروع به هشدار میکند و سپس با شماره های ذخیره شده در خود تماس گرفته و پیامک میفرستد ولی لازم به ذکر است که برای عملکرد صحیح این سیستم حتما سیمکارت شارز کافی داشته باشد.این نوع سیستم از مدرن ترین نوع های دزدگیر بوده و تا حد زیادی جلوی سرقت را میتواند بگیرد. موارد استفاده از این نوع دزدگیر در منازل دفاتر کار و مغازه هاست.

دزدگیر اماکن سیمکارتی

  1. مزایا و معایب در دزدگیر اماکن سیمکارتی

 

  1. بسیار قابل اعتماد

 

  1. مناسب برای اماکن نیازمند ایمنی بالا

 

  1. مدرن ترین نوع دزدگیر

 

  1. عدم نیاز به کابل تلفن

 

  نیاز به شارز سیمکارت برای عملکرد صحیح

 

دزدگیر اماکن تحت شبکه

از دزدگیر اماکن تحت شبکه در اماکن هوشمند و نیازمند به امنیت بالا استفاده میشود.در این نوع دزدگیر به دلیل وجود سنسور های بسیار حساس هرگونه تحریکی منجر به گزارش دقیق رخداد به افراد مربوطه میشود.دزدگیر های تحت شبکه با ایمیل و سایت های امنیتی هشدار خطر را برای افراد ارسال میکنند. این دزدگیر ها شناسه منحصر به فرد خود را دارند که همین ویزگی انها را بسیار امن کرده.

دزدگیر اماکن تحت شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت، با استفاده ما از کوکی ها موافقت می کنید.